Проктологія: чому не варто відкладати візит до фахівця?

Образ жизни

Проктологія — це розділ медицини, який займається діагностикою, лікуванням і профілактикою захворювань прямої кишки, анального каналу і навколишніх тканин. 

На жаль, багато людей соромляться звертатися до проктолога, навіть якщо відчувають болісні або неприємні симптоми. Це може призвести до погіршення стану, ускладнень і хронічних захворювань. 

У цій статті ми розповімо, чому важлива своєчасна консультація проктолога в медичному центрі Києва та які проблеми він може вирішити.

Які симптоми потребують уваги проктолога?

Якщо ви помітили один або кілька з перерахованих нижче симптомів, то вам необхідно звернутися до проктолога.

Кровотеча з анального отвору 

Це може бути ознакою геморою, анальної тріщини, поліпів, раку прямої кишки або інших захворювань. Кровотеча може бути яскраво-червоною або темною, супроводжуватися болем чи ні, з’являтися під час дефекації або між нею. У будь-якому разі це потребує обстеження та лікування.

Біль, свербіж, печіння або подразнення в анальній ділянці

Це може бути спричинено гемороєм, анальною тріщиною, екземою, паразитами, інфекцією або іншими чинниками. Біль може бути гострим або тупим, постійним або періодичним, посилюватися під час дефекації або сидіння. 

Свербіж і печіння можуть мати загальний або локальний характер, посилюватися вночі або після контакту з водою. Подразнення може проявлятися у вигляді почервоніння, набряку, порушення цілісності шкіри або виділень.

Зовнішні або внутрішні утворення в анальному каналі

Це можуть бути гемороїдальні вузли, поліпи, кондиломи, свищі, абсцеси або пухлини. Зовнішні утворення можуть бути видні або відчуватися під час огляду або пальпації анальної ділянки. 

Читайте так же:  Как выбрать хорошую теннисную ракетку?

Внутрішні утворення можуть бути виявлені під час ректоскопії або колоноскопії. Утворення можуть бути безболісними або болісними, м’якими або твердими, рухливими або нерухомими.

Порушення дефекації

Це можуть бути закрепи, діарея, тенезми (помилкові позиви до випорожнення), інконтиненція (нетримання випорожнення), відчуття неповного випорожнення кишківника або інша зміна характеру та частоти випорожнення. 

Порушення дефекації можуть бути пов’язані з різними захворюваннями прямої кишки та товстого кишківника, такими як запорзалежний або діареозалежний геморой, проктит, коліт, дивертикульоз, іррибельний кишківник або рак.

Проктологія: чому не варто відкладати візит до фахівця?

Як проходить консультація у проктолога?

  1. Якщо ви вирішили звернутися до проктолога, то вам не потрібно боятися або соромитися. Проктолог — це висококваліфікований фахівець, який знає, як спілкуватися з пацієнтами та проводити необхідні процедури. Консультація у проктолога зазвичай складається з таких етапів:
  2. Анамнез. Проктолог ставить вам запитання про ваш стан здоров’я, спадковість, спосіб життя, харчування, алергію, ліки, які ви приймаєте, і симптоми, які вас турбують. Він також може попросити вас заповнити спеціальний опитувальник для оцінки тяжкості та характеру ваших проблем.
  3. Огляд. Проктолог проводить огляд анальної ділянки та пальцеве дослідження прямої кишки. Це дає йому змогу оцінити стан шкіри, слизової, м’язів та інших структур анального каналу і прямої кишки. Огляд може бути трохи неприємним, але не болючим. Проктолог використовує рукавички та змазку для забезпечення гігієни та комфорту.
  4. Додаткові методи дослідження. Залежно від результатів анамнезу та огляду, проктолог може призначити вам додаткові методи дослідження, як-от ректоскопія, колоноскопія, анальна манометрія, біопсія або інші. Ці методи дають змогу отримати детальнішу інформацію про стан вашого прямого кишківника і товстого кишківника, а також виявити можливі захворювання або пухлини. Додаткові методи дослідження можуть проводитися під час консультації або призначатися на інший день.
  5. Діагноз і лікування. Після того як проктолог отримає всі необхідні дані, він поставить вам діагноз і запропонує вам оптимальний варіант лікування. Лікування може бути консервативним (медикаментозним, фізіотерапевтичним, дієтичним) або хірургічним (мінімально інвазивним або класичним). Проктолог також дасть вам рекомендації щодо профілактики та корекції способу життя.
Читайте так же:  Ролики для похудения: как правильно кататься с пользой для фигуры

Висновок

Проктологія — це важлива галузь медицини, яка допомагає розв’язувати багато проблем із прямою кишкою й анальним каналом. Якщо ви відчуваєте будь-які симптоми, пов’язані з цією областю, то не варто відкладати візит до проктолога. Що раніше ви звернетеся до фахівця, то більше шансів на успішне лікування і запобігання ускладненням.

Оцените статью
Добавить комментарий