УЗД в період вагітності — що потрібно знати?

Интересно

УЗД під час вагітності — це важливе дослідження, за допомогою якого лікарі можуть стежити за розвитком і будовою тіла дитини. Обстеження також виявляє дефекти плода на ранніх стадіях. Це дуже важливо і водночас безпечно. Прийом лікаря ультразвукової діагностики (УЗД) відбувається у львівському медичному центрі Дельта Мед. Більше інформації за посиланням — https://delta-med.com.ua/.

Як працює ультразвук під час вагітності? Чому це важливо? Чи є це обов’язковим? Ознайомтеся з відповідями на найбільш поширені запитання.

УЗД в період вагітності — що потрібно знати?

Що таке ультразвук?

УЗД (ультразвукове дослідження, УЗД) — це просте, широко доступне Візуалізаційне дослідження, яке дає багато важливої інформації про вашу дитину та її самопочуття. Він дозволяє стежити за розвитком плода і контролювати кожен етап вагітності.

У дослідженні використовується ультразвук. Він направляється до досліджуваного органу. Високочастотні звукові хвилі в діапазоні від 1 до 10 МГц, нечутні для людського вуха, проникають в організм і розсіюються, не пошкоджуючи клітини. Вони відбиваються від органу і далі передаються від датчика.

Важливою частиною пристрою є головка, в якій розташований ультразвуковий датчик. Лікар, що переміщує його, отримує зображення плоду, яке формується на моніторі у вигляді чорно-білого зображення. Це можливо завдяки тому, що акустичні імпульси перетворюються в електричні імпульси.

Чи потрібно мені спеціально готуватися до УЗД?

Спеціальної підготовки до УЗД при вагітності не потрібно (тільки на ранніх стадіях вагітності пацієнткам слід подбати про спорожнення сечового міхура перед вагінальним дослідженням). На прийом варто взяти з собою медичну документацію (особливо результати попередніх УЗД).

Ультразвук безболісний і безпечний як для матері, так і для дитини. Вони тривають близько 20 хвилин. Вони можуть проводитися в багатьох установах, як в рамках НФЗ, так і в приватному порядку.

Читайте так же:  Як обрати панчохи: Топ-3 види та їх особливості

УЗД в період вагітності — що потрібно знати?

Ультразвукове дослідження у львівському медичному центрі Дельта Мед має свої особливості на кожному етапі розвитку плода. Іншою метою дослідження було проведення ультразвукового дослідження в першому триместрі вагітності. Кожен з них використовується для виявлення можливих відхилень у розвитку плода. Більше інформації за посиланням — https://delta-med.com.ua/services/aparat-ultrazvukovoyi-diagnostyky-ekspertnogo-rivnya/.

Мета дослідження — виявити можливі відхилення в розвитку дитини. Крім того, під час обстеження можна поставити діагноз:

  • можлива багатоплідна вагітність;
  • визначити довжину тім’яної кістки плода (від верхівки до крижів);
  • визначення так званого гестаційного віку;
  • положення плодового яйця або наявність гестаційного фолікула (перше УЗД при вагітності).

Як часто проводиться УЗД при вагітності?

Перше УЗД під час вагітності найчастіше проводиться між 7 і 8 тижнями вагітності. Жінки з позитивним тестом на вагітність повинні проконсультуватися зі своїм гінекологом, як правило, після 6 тижнів вагітності. Раніше лікар не зможе візуалізувати плодове яйце на УЗД.

Повторне УЗД повинно бути проведено між 11 та 13 тижнями вагітності. Потім він показує роботу серця плода, розвиток мозку плода і прозорість потиличної кістки. УЗД першого триместру дозволяє лікарю оцінити анатомію плода, тобто положення черепа, серця, сечового міхура та шлунка.

На першому тижні вагітності проводиться так зване полуультразвуковое дослідження. Мета такого дослідження — оцінити органи дитини на предмет вад розвитку. Потім лікар досліджує структури черепа, кісток, серця та нирок, щоб виявити можливі дефекти плода. Ви також можете визначити стать дитини.

Оцените статью
Добавить комментарий