Великдень — частування та прикраси

Великдень — частування та прикраси
На чтение
5 мин.
Просмотров
30
Дата обновления
01.04.2025
#COURSE##INNER#Радісний і світлий весняне свято чекають протягом усього Великого посту, який настає відразу після Масляної, і задовго починають готуватися до святкування Великоднього тижня.

Пасхальні страви

Обов'язковими частуваннями на Великдень, безумовно, вважаються фарбовані яйця, яких існує кілька видів:
  • Крашанки — це цілком пофарбовані яйця, які звично опускають на кілька хвилин в розчин або відвар, який фарбує шкаралупу в яскраві або пастельні тони.
  • Писанки — це яйця, на яких спеціальним тонким пензликом малюють хрестильні візерунки. Технологія прикраси яєць-писанок довга і трудомістка. Але зате в результаті виходять мальовничі різнокольорові візерунки, і кожне пасхальне яєчко стає справжнім шедевром.
  • Драпанки — це ще один спосіб прикраси яєць, які спочатку опускаються в відвар з цибулиння, а потім на шкаралупі за допомогою товстої голки або шила видряпуються витіюваті візерунки.
Крім красивих і унікальних яєць, основними частуваннями на свято є паски та великодні баби, форми для якої ви можете придбати тут. Різниця між цими видами пасхальної здоби в тому, що паски являють собою високі хліба з дріжджового тіста, які покриті цукровою глазур'ю і різнобарвною посипкою. Великодні баби — це низькі «ажурні» бісквіти, які точно так же покривають цукровою глазур'ю. Тільки тісто для випічки святкових баб найчастіше бісквітне, в яке додають ром, мускатний горіх, цедру лимона, і баби стають ромовими, мускатними або лимонними. Ще одним обов'язковими ласощами на свято є сирні паски. Вони робляться у вигляді усіченого конуса, і для їх приготування використовують сир, який змішують з горіхами, сметаною і вершками.

Пасхальні прикраси

Улюбленим героєм дитячої Пасхи є заєць, який в ніч перед святом приносить в будинок кольорові яйця і ховає їх в затишних куточках. Незважаючи на те, що ця традиція вважається європейською, Великодній заєць полюбився всім малюкам і дорослим, і на святкових столах фігурки зайчика займають центральне місце. В якості необов'язкових прикрас як інтер'єру, так і столу використовують великодні дерева, які роблять з обламаних гілочок, а потім на них розвішують порожні розмальовані яйця, стрічки й квіти. Великодні гірлянди можна майструвати з дітьми, приклеюючи на стрічки вирізані з різнобарвного паперу яєчка. Здобні булочки печуть у формі гнізд або квітів, укладаючи всередину кілька яскравих курячих або перепелиних яєць.
0 Комментариев
Комментариев на модерации: 0
Оставьте комментарий